Otcovia.sk
Menu
Kontakt
Otcovia.sk
Krížová 1
Trenčianska Teplá
 
Otcovia@Otcovia.sk
 


Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny

Dňa 21.7.2010 bolo na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny na Sekcii sociálnej a rodinnej politiky pracovné stretnutie Jozefa Ďurčeka s pracovníkmi ministerstva:
Mgr. Nadežda Šebová, generálna riaditeľka Sekcie sociálnej a rodinnej politiky
Mgr. Ivana Mrázková, riaditeľka odboru stratégie sociálnej ochrany detí a rodiny
Mgr. Peter Szabo, odbor stratégie sociálnej ochrany detí a rodiny

 

I keď sme sa na tomto stretnutí dohodli na tom, že sme sa nedohodli, tak aj napriek tomu hodnotím toto stretnutie pozitívne. Úradníci dostali spätnú väzbu na kvalitu svojej práce - keby robili svoju prácu dobre, tak by nebol dôvod stretnúť sa.

Ďalším merateľným pozitívnym výstupom z tohto stretnutia je to, že i keď pracovníci ministerstva odmietli vypracovávanie harmonogramov rozširovania styku dieťaťa s rodičom, ktorému nie je zverené do osobnej starostlivosti, tak aj tak sa v praxi začína aplikovať to, že kolízne pracovníčky dávajú výstupy vo forme harmonogramov rozširovania styku.

Preto ešte raz opakujem - aj neúspešné jednanie môže byť v konečnom dôsledku cestou, ako dosiahnuť cieľ.

Negatívom je to, že i keď sme sa dohodli na nasledovnom stretnutí, tak toto ďalšie stretnutie sa už neuskutočnilo napriek mojim opakovaným žiadostiam o stretnutie. To je zlá správa pre celé Slovensko a pre deti zvlášť - občan musí bojovať o to, aby mu štátni úradníci venovali pozornosť. Pripomínam, že štátni úradníci sú platení z daní občanov - občania sú zamestnávateľmi štátnych úradníkov!

 

Záznam zo stretnutia Sekcia sociálnej a rodinnej politiky MPSVR: offline document

________________________________________________________________________

 

V Českej republike bol urobený zaujímavý sociologický výskum - Podoby otcovství v ČR. Keby sa robil takýto výskum na Slovensku, asi by boli výsledky veľmi podobné výsledkom z ČR. Musíme veriť, že podobný projekt bude zrealizovaný aj na Slovensku - musíme veriť, že MPSVR SR sa bude inšpirovať hodenou rukavicou z ČR. Toto je cesta, ako z otcovstva sňať mýtickú démonizáciu (otcovia o svoje deti nemajú záujem; otcovia sa o deti nechcú starať; matky sú jedinými dobrými rodičmi a podobné pozostatky zo "stredoveku").